Незважаючи на зиму, у багатьох виникає необхідність дрібних чи капітальних ремонтів. Також не виключаються побутові завдання, вирішення яких не можна відкладати до весни. У цій статті ми дамо кілька практичних порад про те, які роботи можна і навіть бажано виконувати в зимовий час, а від яких краще утриматися, щоб потім не довелося переробляти все наново і не зіпсувати ваш електроінструмент.
Внутрішнє оздоблення
У холодну пору року зручно фарбувати стіни або робити стяжку, оскільки високу концентацію хімічних запахів легше витримати за низьких температур. Однак варто дотримуватися основної умови: забезпечити правильне сушіння матеріалів.
Якщо ви запланували капітальний ремонт, у холодному будинку можна зробити каркас для гіпсокартону. Проте безпосередньо працювати з гіпсокартоном за мінусових температур не рекомендується. Цей матеріал вбирає вологу, тому зі встановленням краще почекати до літа, коли вологість повітря буде мінімальною.
Роботи з електрикою
Штроблення стіни, прокладання проводки, встановлення розеток – всі ці роботи в холодну пору допустимі. Температура в приміщенні повинна бути як мінімум +3-5 °C – і для комфорту майстра, і для правильної експлуатації інструментів. Працювати електроінструментом за мінусових температур категорично не рекомендується, а техніка безпеки – це основне, про що слід пам'ятати. На морозі, через перепади температури, в електроінструменті може утворюватися конденсат та, як наслідок, можливе замикання і майстер може отримати ураження електричним струмом.
За необхідності виконання робіт з електрикою на вулиці також пам'ятайте про правила безпеки. Найкраще дочекатися потепління, коли на вулиці не буде морозу. Це важливо і для матеріалів – на морозі будь-яка м'яка проводка може стати «кам'яною».
Фасад
Якщо виникла потреба фасадних робіт у зимову пору року, вам доведеться побудувати теплицю. По суті, це повинна бути армована плівка, натягнута на каркас. Вийде теплиця навколо будинку, де за допомогою теплових гармат можна буде підняти температуру хоча б до +10 °C. Це дозволить вам коректно працювати зі штукатуркою.
В цілому, така теплиця буде актуальною для будь-яких фасадних робіт взимку, до того ж це зробить роботу всередині будинку більш комфортною. Але облаштування теплиці — це значні фінансові витрати, ваш час та сили. Набагато простіше перенести цей вид робіт на більш сприятливу пору року.
Збирання та реставрація меблів
Роботи зі збирання та реставрації меблів – найкраще, що можна зробити для поліпшення домашнього простору в зимову пору року. Особливо, якщо меблі виготовлені з дерева. Волога для цього матеріалу шкідлива, а взимку в приміщенні, що опалюється, створюється найбільш оптимальний мікроклімат для відповідних робіт. До того ж, якщо ви живете у приватному будинку, в зимовий період у вас звільниться час, адже робіт на присадибній ділянці майже немає, за винятком зимового обрізання саду та прибирання снігу.
Рекомендації щодо ремонту взимку
Загалом робити ремонт взимку комфортніше, ніж улітку. Але в усьому має бути баланс. Ось кілька простих порад, які дозволять вам уникнути крайнощів:
• Температура в приміщенні не повинна бути нижчою, ніж +3-5 °C. В іншому випадку вам потрібно буде подбати про опалення під час проведення ремонтних робіт.
• Привезені пластикові вікна, міжкімнатні двері, балки, ламінат та інші матеріали слід залишити у приміщенні на 1-2 дні, щоб вони прогрілися та набули необхідної форми.
• Без нагальної потреби не слід виконувати роботи зі встановлення пластикових вікон за температури зовні нижче + 10 °C.
• Заміна радіаторів у зимовий час буде проблематичною. Найбільший час, на який можна вимкнути стояк – 8 годин. У сучасних будинках можна блокувати тільки власну квартиру, що дуже комфортно. Однак навіть у цьому випадку роботи слід виконувати дуже швидко.
• Будівельні матеріали супроводжуються інструкцією, в якій наведено параметри використання, в тому числі взимку. Тому перед покупкою обов'язково прочитайте опис та інструкції на веб-сайтах виробників.
• Електроінструмент у зимовий час повинен зберігатися за плюсової температури, якщо з якоїсь причини він був на холоді, перед запуском йому слід полежати в теплому приміщенні. Таким чином, ви дасте інструменту висохнути – зникне конденсат, що утворився від перепаду температур. За мінусових температур використовувати електроінструменти не рекомендується, щоб уникнути замикання та поломки інструмента, і що вкрай небезпечно – можливого травмування майстра.
Це мінімальний список рекомендацій, який дозволить уникнути помилок у процесі ремонту. Адже всім відомо, наскільки фінансово витратні всі ці роботи, не кажучи вже про те, скільки сил вкладається в кожен процес. Робіть все з урахуванням рекомендацій, інструкцій з експлуатації інструментів та матеріалів, і тоді ремонтні роботи призведуть до потрібних результатів і не вимагатимуть переробок у майбутньому.