Правильно зберігати інструмент так само важливо, як і правильно його використовувати. Зазвичай у побуті більшість пристроїв використовується нечасто, якщо, звичайно, справа не дійшла до капітального ремонту або будівництва на присадибній ділянці. Тому потрібно подбати, щоб періоди простою були для ваших інструментів комфортними. Від цього буде залежати те, наскільки довго вам прослужить той чи інший агрегат, його технічний стан та зовнішній вигляд.

Наведені нижче поради для різних видів інструментів — ручного, електричного та бензинового — стануть у нагоді кожному домашньому майстру. Уважність і педантичність у цьому питанні вбереже вас від простоїв, коли агрегат буде вам необхідний, та його дорогих ремонтів.

Електроінструмент

На жаль, нерідко користувачі припускаються однієї й тієї ж помилки — коли електроінструмент у побуті не використовується, його відносять зберігатися на горище або в гараж, або ж лишають на балконі в купі інших речей. Коли на вулиці тепло і немає різких перепадів температури та вологості, це, можливо, не завдасть жодних проблем. Однак, таке зберігання в період глибокої осені та взимку тягне за собою утворення конденсату. Ці краплі вологи утворюються не тільки на поверхні інструменту, але можуть з'явитися і всередині, призводячи до того, що деталі і механізм почнуть псуватися.

Коли такий інструмент заноситься в будинок і ним одразу починають працювати, не даючи часу висохнути, це може призвести до швидкого виходу з ладу. При цьому така поломка, звичайно ж, не є гарантійною. 

Правильне зберігання електроінструменту передбачає середні температури без надлишку вологості. При цьому зберігати електроагрегати бажано так, як ви їх придбали — у коробках.

Якщо з якихось причин ваш електроінструмент довгий час був на холоді, перед початком роботи його потрібно занести в тепле приміщення і дати «зігрітися». Огляньте його перед запуском на наявність вологи і лише після цього ставайте до роботи.

Пам'ятайте, що рекомендується запускати електроінструмент щонайменше 1 раз на місяць. Якщо ж потреби в ньому немає, то хоча б на холостих обертах протягом декількох хвилин потрібно дати йому попрацювати.

Складаючи на зберігання мережевий електроінструмент, звертайте увагу на кабель. Він повинен бути від'єднаний від мережі і складений таким чином, щоб нічого його не передавлювало. Знову ж таки, якщо ви складете інструмент у коробку, в якій його придбали, то обов'язково звернете увагу на кабель – педантичність у цьому питанні допомагає.

Акумулятори

Якщо у вашому арсеналі є акумулятор, варто пам'ятати, що акумулятори самі по собі погано переносять холод. Тому одне з головних правил зберігання акумуляторного електроінструменту – зберігати його в сухому, досить теплому приміщенні з вентиляцією. Високі температури також шкідливі, тому місце біля батареї або на вікні – не варіант. Найкращий температурний діапазон для таких пристроїв – 10-25 °C.

Правила зберігання акумуляторів залежать від їхнього типу. Наприклад, найпоширеніший тип батареї Ni-Cd тривале зберігання «витримає» у розрядженому стані. А ось акумулятор типу Ni-Mh навпаки – перед зберіганням слід повністю зарядити, інакше він вам довго не прослужить. Якщо ви не знаєте, який тип батареї у вашому пристрої, то таку інформацію завжди можна знайти в інструкції або на сайті виробника.

Бензоінструмент

Такий тип пристроїв більш витривалий, але також потребує правильного зберігання. Сухе тепле місце буде для нього чудовим «будинком» до настання сезону активної роботи. Якщо з якоїсь причини немає можливості зберігання в приміщенні, що опалюється (великі габарити, велика кількість інструментів тощо), потрібно хоча б не залишати його на відкритих ділянках або там, куди може потрапити вода.

Якщо взимку використання бензоінструменту не планується, рекомендовано поставити його на консервацію. Для цього вам знадобиться, як мінімум, злити мастило та паливо, прочистити всі фільтри, видалити залишки палива з нагаром зі свічки запалювання. Робочі частини інструменту потрібно очистити від пилу та бруду. Подальші дії будуть залежати від типу інструменту. Наприклад, з бензопили знімається ланцюг, який зберігається в тканині, просоченій мастилом. 

Коли настане тепла пора року, буде потрібна процедура розконсервації бензоінструменту. Її етапи залежать від типу інструменту, але в будь-якому випадку вона повинна включати попередній огляд, для виявлення несправностей.

Ручний інструмент

З ручними інструментами все простіше, головне – забезпечити тепло та сухість. Всі вони повинні зберігатися так, щоб їх робочі частини не торкалися одна одної, щоб уникнути поломок або пошкоджень, а також не травмуватися, коли настане час їх діставати.

Найправильніше забезпечити спеціальний стелаж або скористатися зручними органайзерами. Якщо великого простору для зберігання ви не маєте, органайзери і спеціальні бокси будуть дуже доречними. Так ви зможете розмістити інструменти в окремих осередках, що буде правильно і для його зберігання, і зручно для вас, коли він вам знадобиться.