З надійним інструментом під рукою будь-яка справа йде легше, навіть якщо мова про капітальний ремонт або будівництво. У повсякденному житті інструменти допомагають вирішити безліч проблем без виклику сантехніків або електриків, що дає змогу заощадити час і гроші.
Які ж помічники повинні бути в кожному будинку, окрім викруток, молотків та інших ручних інструментів? Вони, безумовно, також можуть допомогти, але далеко не завжди. Тому пропонуємо вам розглянути десятку основних електроінструментів, які допомагають вирішувати найрізноманітніші завдання - будь то в квартирі, будинку, саду, гаражі або приватній майстерні.
Шурупокрут
Першим у цьому списку буде найпопулярніший домашній помічник, а саме шурупокрут. За допомогою шурупокрута ви зможете свердлити отвори, закручувати та викручувати саморізи і шурупи. Цей інструмент актуальний у складанні меблів, монтажі навісних полиць і шаф у будинках з цегляними стінами, прикручуванні плінтусів під час ремонту та багато іншого.
Якщо ви плануєте використовувати шурупокрут часто і не бажаєте бути залежним від електромережі та подовжувача, краще зверніть увагу на акумуляторні моделі. З ними робота буде набагато зручніша, особливо коли мова піде про монтаж жалюзі, збирання меблів або роботу на відкритих ділянках. Також важливо враховувати потужність інструмента, від якої залежатиме його продуктивність.
Перфоратор
Багато майстрів погодяться, що перфоратор у будинку – річ вкрай необхідна, а в деяких випадках і незамінна. За його допомогою ви зможете бурити/свердлити отвори, замішувати суміші та інше, головне – правильно підібрати витратний матеріал чи насадку.
Під час вибору звертайте увагу на кількість режимів. Максимальний список включає: свердління без удару, буріння чи свердління з ударом, удар без свердління. Окрім режимів, враховуйте вагу та габарити, а також потужність інструмента. З періодичними завданнями по дому та в гаражі впорається перфоратор потужністю 800-1000 Вт.
Кутова шліфувальна машина (болгарка) або КШМ
Найважливіший інструмент, особливо для тих, хто живе у приватному будинку або часто стикається з різними побутовими завданнями на дачі. КШМ дозволяє різати або зачищати метал, працювати з плиткою, каменем, бетоном та цеглою. Для цього потрібно правильно підібрати витратні матеріали, які мають відповідне призначення.
У виборі важливо брати до уваги потужність інструменту і навіть діаметр диска. Інструмент потужністю 800-900 Вт з регулюванням обертів стане чудовим помічником у будь-якому господарстві. Найпоширеніший і потрібний діаметр кола для побутових завдань – 125 мм. Можна зупинити свій вибір як на мережевій, так і на акумуляторній моделі, однак у другому випадку вам потрібно буде не забувати про постійну підзарядку.
Електролобзик
Список матеріалів, з якими працює цей інструмент, досить широкий: це дерево та інші пиломатеріали, метал, полімерні матеріали, керамічна плитка. Однак для цього важливо правильно підібрати відповідну пилку.
Купуючи електролобзик, звертайте увагу на потужність, глибину різу, наявність функції регулювання обертів, маятниковий хід, який допоможе збільшити швидкість різання. Серед додаткових функцій зустрічається підсвічування робочої області, що може полегшити роботу майстра.
Шабельна пила
Дуже важливий інструмент, коли справа стосується будівництва чи ремонту. Завдяки специфіці корпуса інструмента та тонкій пилці, шабельна пила може працювати навіть у важкодоступних місцях. Впорається з такими матеріалами, як деревина, гілки, дошки, зі сталевим профілем, арматурою, трубами, кольоровим металом, пластиком та цеглою. Головне – мати запас змінних пилок, які використовуються залежно від матеріалу.
Під час придбання, насамперед, звертайте увагу на потужність пристрою. Зокрема, потужності 710 Вт буде достатньо для періодичної роботи вдома чи на дачі.
Дискова (циркулярна) пилка
Головне призначення пристрою – прямолінійне розпилювання деревини. Інструмент практично незамінний там, де потрібно тримати чітку лінію, а також без проблем виконувати поперечне розпилювання.
Звертайте увагу на потужність інструмента, швидкість обертання диска та вагу. Також важливим параметром є глибина розрізу, яка залежить від діаметра диска, який підтримує обрана модель дискової пили. Умовно побутові моделі, які використовуються для роботи з листовими матеріалами за глибиною розрізу можуть бути від 40 мм.
Шліфувальна машина
Буває стрічкова, ексцентрикова та вібраційна. Стрічкова шліфувальна машина чудово впорається із завданнями з вирівнювання десятків квадратних метрів підлоги, зняття декількох шарів старої фарби зі стін, зачищання металевої поверхні. А ось ексцентрикова призначена для етапу обробки та полірування дерев'яної поверхні. Для фінішних робіт з полірування більш ефективною буде вібраційна шліфувальна машина.
У виборі важливо врахувати потужність, габарити та вагу інструмента. Але головне – визначитися зі списком завдань, для яких ви купуєте інструмент, а також не забути про відповідні витратні матеріали.
Електричний рубанок
Дехто вважає, що цей інструмент у господарстві необов'язковий, однак у побуті користь від нього колосальна, особливо якщо на дачі є старі дерев'яні споруди. У спеку або холод обробка дерев'яних поверхонь таким інструментом буде набагато комфортнішою, ніж звичайним рубанком.
Потужність електрорубанка пов'язана з його продуктивністю. Для періодичного використання у побутових завданнях варто звернути увагу на моделі потужністю не більше 500-700 Вт.
Будівельний пилосос
Кожен майстер, а також власник гаража, стикається з проблемою прибирання сміття у цих приміщеннях. Як правило, швабра і віник в даному випадку не допоможуть вирішити проблему, набагато простіше і швидше позбутися бруду та стружки за допомогою будівельного пилососа.
Для прибирання невеликих приміщень буде достатньо потужності 1400 Вт. Пилосос має бути не надто великих габаритів і прийнятної для вас ваги. Також звертайте увагу на об'єм бака – він може бути в діапазоні від 20 до 100 л.
Електропила
Незамінна річ в саду чи майстерні, а також під час підготовки до опалювального сезону в приватних володіннях. У побуті цей інструмент досить простий і невибагливий – йому не потрібні сезонний догляд та підготовка до роботи зі спеціальними паливними сумішами, які необхідні його аналогу (бензопилі). При цьому електропила менш шумна, а її продуктивності буде цілком достатньо для побутових робіт вдома або на дачі.
Як і у виборі інших електроінструментів, звертайте увагу на потужність - зокрема, характеристики в діапазоні 2-2,4 кВт цілком вистачить для повсякденних побутових завдань. Важливо врахувати і довжину шини - якщо електропилу ви купуєте для роботи в саду, то показника 30-40 см для цього буде достатньо. Також має значення крок та профіль ланцюга, але цей показник безпосередньо пов'язаний із параметром потужності. Як правило, моделі побутового призначення оснащені низькопрофільними ланцюгами, які в процесі роботи більш безпечні.